‚Salvini premiérem, Salvini navždy‘. Tisíce lidí se na severu Itálie shromáždily na podporu šéfa Ligy

Z celé severní Itálie se v neděli do městečka Pontida na úpatí hor v Lombardii sjelo několik tisíc voličů protiimigrační Ligy někdejšího ministra vnitra Mattea Salviniho, aby ho podpořili ve snaze stát se opět tváří opozice. Salvinimu se v srpnu nevyplatil politický risk a jeho strana se ocitla mimo vládu.

Pontida (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matteo Salvini mluví ke svým příznivcům ve městečku Pontida | Foto: Flavio Lo Scalzo | Zdroj: Reuters

„Salvini premiérem“, „Salvini navždy“ stálo na tričkách některých účastníků. Manifestace se konala na louce v Pontidě nedaleko Bergama a podle agentury AP se jednalo o každoroční akci podporovatelů Ligy.

Salvini končí, Conte zůstává. Italské Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana se dohodly na nové vládě

Číst článek

Salvini se snaží posílit svou voličskou základnu poté, co minulý týden zasedla nová koaliční vláda protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a dosud opoziční středolevé Demokratické strany (PD).

Salvini totiž v srpnu vypověděl spolupráci s M5S a z koalice vystoupil ve snaze vyvolat předčasné volby a těžit z vysoké podpory Ligy v průzkumech.

Populisté z M5S se však překvapivě dohodli na spolupráci se svým dosavadním rivalem PD. Podle v neděli zveřejněného průzkumu v deníku Il Sole 24 Ore má Liga ale stále nejsilnější podporu v Itálii, volilo by ji 34 procent dotazovaných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme