Mauritánie vypověděla izraelské diplomaty

Izrael zavřel jednu z pouhých tří ambasád, které měl v arabských státech. Velvyslanec v Mauritánii dostal 48 hodin k opuštění země. Mauritánie izraelské diplomaty vypověděla kvůli nedávné válce v Gaze. Už v lednu vláda západoafrické země odvolala svého velvyslance z Tel Avivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeruzalém | Foto: Břetislav Tureček

Podle oficiálního prohlášení jeruzalémské vlády se velvyslanec vrací za západní Afriky do Izraele pouze na dovolenou. Mimo mikrofony ale Izraelci přiznávají, že Mauritánie nařídila izraelské ambasádě v Nouakchottu zrušení ostrahy a odjezd všech diplomatů.

Při izraelské ofenzívě v Gaze zahynulo na 1300 Palestinců, samotný Izrael měl 13 mrtvých. Jeruzalémská vláda svůj postup označovala za obranu proti teroristům, Mauritánie ale patřila k největším kritikům války. Naproti tomu Egypt a Saúdská Arábie dodnes čelí výtkám veřejnosti, že v izraelsko-palestinském střetu se postavily na stranu židovského státu.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme