Mauritánie vypověděla izraelské diplomaty

Izrael zavřel jednu z pouhých tří ambasád, které měl v arabských státech. Velvyslanec v Mauritánii dostal 48 hodin k opuštění země. Mauritánie izraelské diplomaty vypověděla kvůli nedávné válce v Gaze. Už v lednu vláda západoafrické země odvolala svého velvyslance z Tel Avivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeruzalém | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Podle oficiálního prohlášení jeruzalémské vlády se velvyslanec vrací za západní Afriky do Izraele pouze na dovolenou. Mimo mikrofony ale Izraelci přiznávají, že Mauritánie nařídila izraelské ambasádě v Nouakchottu zrušení ostrahy a odjezd všech diplomatů.

Při izraelské ofenzívě v Gaze zahynulo na 1300 Palestinců, samotný Izrael měl 13 mrtvých. Jeruzalémská vláda svůj postup označovala za obranu proti teroristům, Mauritánie ale patřila k největším kritikům války. Naproti tomu Egypt a Saúdská Arábie dodnes čelí výtkám veřejnosti, že v izraelsko-palestinském střetu se postavily na stranu židovského státu.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme