Mayová: přechodné období po odchodu Velké Británie z EU možná potrvá déle než dva roky

Britská premiérka Theresa Mayová nevyloučila, že přechodné období po formálním dokončení brexitu potrvá déle než 2 roky. Zastropování této lhůty přitom žádá ministr zahraničí Boris Johnson. Premiérka také znovu odmítla, že by šéfa diplomacie kvůli nedostatku loajality odvolala.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová

Britská premiérka Theresa Mayová | Foto: Hannah McKayová | Zdroj: Reuters

Ministerská předsedkyně v rozhovoru pro ITV prohlásila, že nechce kabinet složený z přitakávačů. Silné vůdcovství prý obnáší i odlišné názory v okolí. Ani atmosféra na sjezdu konzervativců v Manchesteru příliš nenahrává tomu, že by Mayová měla Borise Johnsona z funkce odvolat.

'Nechte lva řvát'

Ministr zahraničí se v úterý v podvečer chystá pronést zásadní projev s pracovním názvem „Nechte lva zařvat!“.

Ještě před ním se u řečnického pultíku objeví ministr pro brexit David Davis, který se podle Telegraphu chystá po formálním dokončení odchodu z EU v březnu 2019 odejít do politického důchodu. Následné přechodné období by podle Davise měl dotáhnout do konce právě Boris Johnson.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme