Do Mazurského jezera se zřítil vrtulník, tříčlenná posádka přežila. Jeden se dostal ven vlastními silami

Do jednoho z Mazurských jezer na severovýchodě Polska se v úterý zřítil soukromý vrtulník, na jehož palubě cestovali nejméně tři lidé. Jednomu člověku se povedlo dostat ven vlastními silami, další dva vytáhli záchranáři, popsala mluvčí místní policie Joanna Dawidczyková. Všichni tři přežili, dodal server TVN24 s odvoláním na mluvčího hasičů Rafala Melnyka.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý se do jednoho z Mazurských jezer na severovýchodě Polska zřítil soukromý vrtulník (ilustrační foto) | Foto: Ludwig Schneider | Zdroj: Reuters | CC BY 3.0

Na palubě helikoptéry byl pilot a dvě ženy, záchranáři je převezli do nemocnice. Při havárii utrpěli poranění páteře, pánve a zlomeninu nohy. Jsou při vědomí, poznamenal polský zpravodajský portál.

Helikoptéra zůstává ve vodě. Na místo zamířili potápěči, kteří okolí nehody prozkoumají, aby potvrdili, že se havárie skutečně obešla bez obětí na životech. Stroj, jenž se nachází v hloubce asi 12 metrů, se rovněž pokusí z vody vytáhnout, napsal server listu Gazeta Wyborcza.

O možných příčinách havárie polská média zatím neinformují. Vrtulník spadl do jezera Talty nedaleko jednoho z hotelů, policie na místě vyslýchá svědky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme