Zaměstnanci McDonald’s v USA stávkovali kvůli přístupu společnosti k sexuálnímu obtěžování

Zaměstnanci McDonald’s v restauracích ve Spojených státech uspořádali v úterý demonstraci proti tomu, jak společnost přistupuje k sexuálnímu obtěžování. Demonstrace se uskutečnila alespoň v deseti velkých amerických městech.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adriana Alaverezová, která pro McDonald's pracovala deset let, v masce MeToo na demonstraci v Chicagu. | Foto: Antonio Perez/Chicago Tribune/TNS/ABACAPRESS.COM | Zdroj: Reuters

Dohromady se jednalo o více než dva miliony pracovníků, kteří po stovkách protestovali ve městech, jako například v Chicagu, Detroitu, Houstonu nebo Miami. Ukazují to videa zveřejněná pořádající organizací Fight For 15.

„Zaměstnanci McDonald’s se společně s Fight For 15 zúčastnili v úterý stávky, která požaduje, aby se McDonald’s začal věnovat obětem sexuálního obtěžování a začal řešit problém, který přetrvává už roky,“ napsal organizátor Fight For 15 na svém twitterovém účtu.

Protesty vycházejí ze žaloby, kterou minulý měsíc podali rodiče 14leté zaměstnankyně McDonald’s v okolí Pittsburghu, kterou údajně znásilnil její manažer. Ten samý manažer byl už předtím ve vězení za to, že napadl 10letou dívku. Podle agentury AP byl tento manažer minulý týden odsouzen k trestu minimálně deseti let vězení.

Tiskový mluvčí McDonald’s řekl v úterý serveru Forbes, že každý zaměstnanec fastfoodové společnosti si zaslouží „být respektovaný a cítit se v bezpečí, když přijde do práce“ a že „sexuální obtěžování a napadání nemá v restauracích McDonald’s co dělat“.

Další problémy Facebooku. Zkresloval informace pro investory a měl sloužit k šíření násilí v Etiopii

Číst článek

Společnost v dubnu oznámila, že po všch zaměstnancích ve 39 tisících restauracích po celém světě vyžadovat, aby prošli bojovým výcvikem, díky kterému se proti násilí a obtěžování na pracovišti budou moci bránit.

Podle organizátorů se jedná už o pátou podobnou demonstraci, kterou zaměstnanci společnosti v několika posledních letech podnikli. Podle serveru Vice se první podobná demonstrace odehrála v roce 2018.

svi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme