MDŽ ovlivní i dnešní program evropských institucí

Mezinárodní den žen si dnes připomenou také instituce Evropské unie. Jejich akce ale nebudou mít nic společného s oslavami tohoto svátku v bývalých komunistických zemích. Půjde spíš o zamyšlení nad současným postavením něžného pohlaví v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel | Foto: europa.eu.int

Násilí na ženách za zdmi bytu, rovnost žen a mužů, diskriminace v práci - to všechno se bude právě dnes na unijní půdě probírat. Statistický úřad Eurostat zveřejní údaje o rozdílech v platech mezi muži a ženami na starém kontinentě. Chystají se konference o obchodu s ženami či o jejich angažmá v politice.

Mezinárodnímu dni žen mají věnovat polovinu dnešního programu také poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku. Tam promluví šéf Evropské komise José Barroso i český zástupce Vladimír Špidla, který má tuto záležitost v komisi na starosti. Evropská exekutiva by pak také měla symbolicky právě dnes schválit návrh na vytvoření svého nového institutu pro rovnoprávnost mužů a žen.

Postavení žen v evropských společnostech bude věnováno i dnešní Radiofórum, jehož hostem bude i eurokomisař Vladimír Špidla. Radiožurnál ho vysílá od 18:20.

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme