Mečiar je odhodlaný sestavit vládu

Současná slovenská vláda vede podle Vladimíra Mečiara zemi k bankrotu. Předseda opozičního Hnutí za demokratické Slovensko to prohlásil na republikovém sněmu strany v Nitře. Za jediné východisko pro Slováky zároveň označil vládu, kterou by po parlamentních volbách sestavila právě HZDS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vl. Mečiar | Foto: HZDS

Mečiar analyzoval jak ekonomickou, tak politickou situaci v zemi. Prohlásil, že současná koalice totálně selhala, a proto odmítl myšlenku menšinové vlády: "Pokud jde o to, že by se měla vytvořit menšinová vláda ze stran nynější vládní koalice, právě pro jejich neschopnost respektovat právo, pro neschopnost reagovat na zájmy státu, pro jejich schopnost zaparátničit a podřídit stranickým zájmům celý veřejný život, nepřipadá v úvahu, že by HZDS podpořilo vznik menšinové vlády z těchto stran." Bývalý premiér a šéf nejsilnější opoziční strany potvrdil zájem o sestavení příštího kabinetu. "Hnutí za demokratické Slovensko jednoznačně potvrzuje svou vůli vstoupit do vlády." Sněm zvolí nové vedení. Jediným kandidátem na předsedu je Vladimir Mečiar.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme