Mečiar odkrývá financování své vily

Podnikatelem, který údajně půjčil Vladimíru Mečiarovi na rekonstrukci vily v Trenčianských Teplicích, je německý občan Pavel Ziegler. Přihlásil se na žádost šéfa HZDS tiskové agentuře Sita. Mečiarovi prý půjčil něco mezi 40 až 100 miliony korun. Jihlavský rodák odešel z Československa v roce 1981. Ziegler se má nyní zabývat ekonomickým poradenstvím a nákupem nemovitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vl. Mečiar | Foto: HZDS

Ziegler prohlásil, že o půjčku ho Mečiar požádal po posledním odchodu z vlády s tím, že za ni bude ručit právě koupenou vilou Elektra v Trenčianských Teplicích. Sumu přesahující 40 ale údajně nepřevyšující 100 miliónů korun dostal prý Mečiar v roce 1999 v hotovosti ve švýcarských francích. O výši úroku nechtěl Ziegler hovořit, potvrdil jen, že by dluh měl Vladimír Mečiar začít splácet v roce 2005. Ziegler si prý Mečiarův majetek odhadl sám - zhruba na sedm miliónů dolarů. První reakce na Slovensku jsou jednoznačné. Podle politologů je Ziegler nastrčený člověk a ze strany Mečiara jde o předvolební tah a pokus záískat zpět důvěru svých voličů. Financování trenčianskoteplické vily Eleketra stále prověřuje policie.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme