Mečiar odkrývá financování své vily

Podnikatelem, který údajně půjčil Vladimíru Mečiarovi na rekonstrukci vily v Trenčianských Teplicích, je německý občan Pavel Ziegler. Přihlásil se na žádost šéfa HZDS tiskové agentuře Sita. Mečiarovi prý půjčil něco mezi 40 až 100 miliony korun. Jihlavský rodák odešel z Československa v roce 1981. Ziegler se má nyní zabývat ekonomickým poradenstvím a nákupem nemovitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vl. Mečiar | Foto: HZDS

Ziegler prohlásil, že o půjčku ho Mečiar požádal po posledním odchodu z vlády s tím, že za ni bude ručit právě koupenou vilou Elektra v Trenčianských Teplicích. Sumu přesahující 40 ale údajně nepřevyšující 100 miliónů korun dostal prý Mečiar v roce 1999 v hotovosti ve švýcarských francích. O výši úroku nechtěl Ziegler hovořit, potvrdil jen, že by dluh měl Vladimír Mečiar začít splácet v roce 2005. Ziegler si prý Mečiarův majetek odhadl sám - zhruba na sedm miliónů dolarů. První reakce na Slovensku jsou jednoznačné. Podle politologů je Ziegler nastrčený člověk a ze strany Mečiara jde o předvolební tah a pokus záískat zpět důvěru svých voličů. Financování trenčianskoteplické vily Eleketra stále prověřuje policie.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme