Mečiar se omluvil Dvorskému a Jamrichovi

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar se omluvil opernímu pěvci Peteru Dvorskému za výroky dřívějšího ministra kultury Ivana Hudece. Předseda HZDS v týdeníku Čas zároveň přiznal, že se nepostupovalo správně vůči odvolanému řediteli Slovenského národního divadla Dušanu Jamrichovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L. Tokodyová a P. Dvorský | Foto: ČTK

Mečiar prohlásil, že cítí potřebu omluvit se za chyby, které sice nebyly jeho vlastní, ale staly se za jeho vlády. Do této chvíli prý čekal, že to udělá Hudec, ale když se neozývá, reaguje sám. Označení Petera Dvorského za umělce třetí třídy, kvůli němž pěvec opustil Národního divadlo, považuje Mečiar za urážlivé. Podle něho jde o umělce mimořádných kvalit a chování ministra bylo nenáležité. Špatně prý postupoval i v "kauze Jamrich", která ve své době vyústila ve stávku herců slovenské první scény. Důvody, které byly uváděny při odvolávání Jamricha z fukce, se neprokázaly. Mečiar prohlásil, že těmto dvěma slovenským umělcům bylo viditelně ublíženo a on by chtěl touto cestou křivdu napravit.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme