Mečiarovo HZDS opouštějí jeho bývalé opory

Hnutí za demokratické Slovensko opouštějí někdejší nejbližší spolupracovníci Vladimíra Mečiara. Vlastní politickou stranu v pátek na ministerstvu vnitra zaregistroval bývalý druhý muž HZDS a někdejší předseda parlamentu Ivan Gašparovič. Učinil tak poté, co jej Mečiar odmítl zařadit na kandidátku hnutí pro zářijové parlamentní volby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mečiar | Foto: Miroslav Földeši

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, už na nominačním sněmu minulý týden došlo mezi šéfem HZDS a částí delegátů k ostré výměně názorů. Mnozí považovali vyloučení Gašparoviče za šokující, protože byl v minulých volbách "preferenční jistotou". Za výsměch označovali i Mečiarovo tvrzení, že s Gašparovičem počítá v roce 2004 jako s poslancem Evropského parlamentu.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Spory v HZDS

Na kandidátku se nedostala také řada bývalých ministrů a dnešních poslanců. Mezi nimi i Marta Eibeková, která se ke Gašparovičovi přidala a zaregistrovala nový politický subjekt s názvem Hnutí za demokracii.

Z HZDS vystoupil kvůli dění na sněmu i jeho bývalý místopředseda Novotný. Podle dostupných informací jsou s kandidátkou značně nespokojeny mnohé okresní organizace.

Pokud chce Hnutí za demokracii kandidovat už v letošních volbách, musí zakladatelé do týdne získat deset tisíc podpisů a sestavit kandidátku.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme