Média: Izrael chystá útok na íránskou civilní infrastrukturu

Pokud Izrael zaútočí na Írán, cílem nebudou pouze jaderná zařízení. Cílem izraelského útoku by se mohla stát i civilní infrastruktura, jako jsou elektrické rozvody, telefonní sítě a komunikace záchranných systémů. Pro americký server Daily Beast to vysvětlují činitelé amerických špionážních služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský úder Izraele na Írán | Foto: Emanuel Macoun

Článek se objevil v době, kdy Izrael a Spojené státy zvyšují psychologický tlak na Írán kvůli jeho jadernému programu.

Autor článku tvrdí, že jeho zdroje vycházejí z analýzy izraelských příprav a vojenských nákupů v posledních letech. Izrael prý dal miliardy dolarů do technologických zbraní, které by Islámskou republiku paralyzovaly, aby její vojenské napadení nebylo pro Izrael tak riskantní. Židovský stát by prý dokázal v Íránu umlčet mobilní i pevné sítě a zastavit dodávky elektřiny.

Americký ministr obrany Leon Panetta mezitím varoval, že napadení Íránu by způsobilo celosvětovou ekonomickou krizi. Navíc by podle něj útok íránské jaderné ambice nezastavil, ale nanejvýš zdržel o jeden - dva roky.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme