Média: Izrael chystá útok na íránskou civilní infrastrukturu

Pokud Izrael zaútočí na Írán, cílem nebudou pouze jaderná zařízení. Cílem izraelského útoku by se mohla stát i civilní infrastruktura, jako jsou elektrické rozvody, telefonní sítě a komunikace záchranných systémů. Pro americký server Daily Beast to vysvětlují činitelé amerických špionážních služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský úder Izraele na Írán | Foto: Emanuel Macoun

Článek se objevil v době, kdy Izrael a Spojené státy zvyšují psychologický tlak na Írán kvůli jeho jadernému programu.

Autor článku tvrdí, že jeho zdroje vycházejí z analýzy izraelských příprav a vojenských nákupů v posledních letech. Izrael prý dal miliardy dolarů do technologických zbraní, které by Islámskou republiku paralyzovaly, aby její vojenské napadení nebylo pro Izrael tak riskantní. Židovský stát by prý dokázal v Íránu umlčet mobilní i pevné sítě a zastavit dodávky elektřiny.

Americký ministr obrany Leon Panetta mezitím varoval, že napadení Íránu by způsobilo celosvětovou ekonomickou krizi. Navíc by podle něj útok íránské jaderné ambice nezastavil, ale nanejvýš zdržel o jeden - dva roky.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme