Zastřelili medvěda, který v Liptovském Mikuláši zranil pět lidí. Identifikovali ho pomocí dronu

Obyvatelé Liptovského Mikuláše na Slovensku se už nemusí bát medvěda, který v březnu zranil pět lidí. V úterý večer byl zastřelen. Na svém facebooku o tom ve středu informoval ministr životního prostředí Tomáš Taraba (SNS).

Liptovský Mikuláš (Aktualizováno: 10:01 27. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd hnědý (ilustrační foto)

Zastřelili medvěda, který v Liptovském Mikuláši zranil pět lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Medvěd, který v Liptovském Mikuláši zranil pět lidí, byl včera ve 21.50 úspěšně odstřelen. Na jeho identifikaci byl použit dron s biometrií,“ informoval ve středu slovenský ministr životního prostředí Tomáš Taraba.

Rozhodnutí o nutné eliminaci zvířete padlo hned 17. března, kdy medvěd zranil lidi v centru města na severu Slovenska. Následovalo pátrání po okolí, v tamních lesích ale žije vícero medvědů hnědých. Na základě fotografií a videozáznamů se ale podařilo identifikovat konkrétního jedince.

Slovenské úřady nasadily na jeho vypátrání a likvidaci zásahový tým. A v několika regionech zároveň vyhlásily kvůli medvědům mimořádnou situaci, která v praxi zjednodušuje výkon různých opatření.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme