Medveděv: Informace zveřejněné Wikileaks ukazují cynismus USA

Depeše amerických velvyslanectví zveřejněné serverem Wikileaks podle ruského prezidenta ukazují cynismus diplomacie Spojených států. Dmitrij Medveděv to prohlásil den poté, co Rusko odmítlo obvinění z propojení politiky a organizovaného zločinu, která jsou také součástí odhalených dokumentů. Ruský prezident ale má za to, že aféra nijak dramaticky nepoškodí rusko-americké vztahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Dmitrij Medveděv.

Ruský prezident Dmitrij Medveděv. | Foto: Tomáš Adamec

Dmitrij Medveděv, kterého diplomaté v depeších titulují coby Robina, pomocníka Batmana Vladimira Putina, Spojené státy vyplísnil za diplomatickou katastrofu - odhalené informace podle něj ukazují cynismus USA.

Jejich zveřejnění ale podle názoru ruského prezidenta výrazněji nepoškodí zlepšující se vztahy Moskvy s Washingtonem. Dmitrij Medveděv to prohlásil po schůzce s italským premiérem Silviem Berlusconim.

Právě před nadstandardními vztahy italského politika s ruským premiérem Putinem zveřejněné depeše varují.

Rusko pak vykreslují - na základě informací politických analytiků i opozičních představitelů - jako zemi s nulovou úctou k zákonu, kde vládne zkorumpovaná elita propojená s organizovaným zločinem. To ruští představitelé odmítají.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme