Medvěděv připustil, že nevládní organizace v Rusku čelí zbytečným problémům

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv uvažuje o změně zákonů upravujících fungování nevládních organizací v Rusku. Řekl to během svého vůbec prvního setkání s nově založenou radou pro lidská práva. Zároveň připustil, že nevládní sdružení často čelí nespravedlivým a bezdůvodným obstrukcím ze strany úřadů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv | Foto: European Commission Audiovisual service

Prezident Medvěděv na schůzce s předními ruskými aktivisty přiznal, že práce nevládních organizací v Rusku je často omezována bezdůvodně a jenom proto, že úředníci se cítí jejich aktivitami ohroženi. Připustil také, že ruské bezpečnostní struktury mají o fungování nevládních sdružení zkreslené představy.

Pravidla pro registraci a fungování nevládních organizací byla podstatně ztížena za vlády Medvěděvova předchůdce Vladimira Putina, který je označoval za nástroje v rukou zahraničních vlád. Mnohá omezení by nyní podle Medvěděva měla být zrušena, která konkrétně, to ale prezident neupřesnil.

Přečtěte si také:
Nevládní organizace v Rusku upozorňují v souvislosti s MDŽ na porušování práv žen
Desítky nevládních zahraničních organizací přerušily práci v Rusku

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme