Medvěděv připustil, že nevládní organizace v Rusku čelí zbytečným problémům

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv uvažuje o změně zákonů upravujících fungování nevládních organizací v Rusku. Řekl to během svého vůbec prvního setkání s nově založenou radou pro lidská práva. Zároveň připustil, že nevládní sdružení často čelí nespravedlivým a bezdůvodným obstrukcím ze strany úřadů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv

Dmitrij Medveděv | Foto: European Commission Audiovisual service

Prezident Medvěděv na schůzce s předními ruskými aktivisty přiznal, že práce nevládních organizací v Rusku je často omezována bezdůvodně a jenom proto, že úředníci se cítí jejich aktivitami ohroženi. Připustil také, že ruské bezpečnostní struktury mají o fungování nevládních sdružení zkreslené představy.

Pravidla pro registraci a fungování nevládních organizací byla podstatně ztížena za vlády Medvěděvova předchůdce Vladimira Putina, který je označoval za nástroje v rukou zahraničních vlád. Mnohá omezení by nyní podle Medvěděva měla být zrušena, která konkrétně, to ale prezident neupřesnil.

Přečtěte si také:
Nevládní organizace v Rusku upozorňují v souvislosti s MDŽ na porušování práv žen
Desítky nevládních zahraničních organizací přerušily práci v Rusku

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme