Medveděv se setká s prezidentem Jižní Osetie

Ruský prezident Dmitrij Medveděv se dnes v letovisku Soči setká s prezidentem separatistické Jižné Osetie Eduardem Kokojtym.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv

Dmitrij Medveděv | Foto: European Commission Audiovisual service

Druhé separatistické území Abcházii navštíví Medveděv před několika dny. Chválil přírodní krásy přímořské země a moudrost tamních představitelů.

Rusko obě „minirepubliky“ vojensky i finančně podporuje. V Abcházii znovu otevřelo vojenskou základnu a poskytne jí raketové systémy S-300. O tytéž zbraně má zájem také Jižní Osetie. Její prezident Eduard Kokojty ale musí dnes nejprve vysvětlit, kam se poděla značná část ruské pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Dorazín o plánopvaném setkání ruského a osetského prezidenta

Separatistické republiky Jižní Osetii a Abcházii uznávají pouze Rusko, Venezuela, Nicaragua a Nauru .Obě území se v roce 2008 odtrhly od Gruzie. Rusko tehdy vojensky zasáhlo a zastavilo postup gruzínské armády. V pětidenní válce gruzínská a ruská armáda rozbombardovaly správní centrum Cchinvali a vesnice na administrativní hranici. Moskva i Tbilisi se obviňují z rozpoutání konfliktu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme