V Mekce začíná každoroční muslimská pouť. Teploty přesáhly 43 stupňů Celsia ve stínu

Už 1,5 milionu muslimských věřících je v Mekce na každoroční velké pouti. Přilétají ale další a obřadů se zúčastní i statisíce domácích saúdských poutníků. Počet účastníků nejmasovějšího náboženského obřadu na světě se blíží předcovidovým číslům.

Mekka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimové přicházejí z celého světa, aby se mohli pomodlit u Kaaby v Mekce v Saúdské Arábii

Muslimové přicházejí z celého světa, aby se mohli pomodlit u Kaaby v Mekce v Saúdské Arábii | Foto: Lokman Akkaya/Anadolu Agency | Zdroj: Reuters

V roce 2019 přijelo do Mekky 2,4 milionu lidí. A saúdské úřady postupně modernizují poutní logistiku, aby zabránili neštěstím z minulých let.

Oficiálně začínají náboženské obřady v Mekce v pátek. Už v předchozích dnech ale prováděli věřící rituální obcházení nejsvětější muslimské svatyně Kaaby.

Teploty jsou pro letošní hadždž velmi vysoké. Už ve středu dosáhly v Mekce 43 stupňů Celsia ve stínu a dále stoupají. Mnozí věřící provádějí úkony se slunečníkem v ruce.

Poutníci se ale během hadždže oddávají i světským radovánkám. Velká nákupní střediska v Mekce jsou během Velké pouti v obležení. Saúdská Arábie reguluje počet účastníků omezeným počtem víz. Každé zemi vydává jedno vízum na tisíc muslimských věřících.

Muslimové přicházejí z celého světa, aby se mohli pomodlit u Kaaby v Mekce v Saúdské Arábii | Foto: Issam Rimawi/Anadolu Agency | Zdroj: Reuters

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme