Boj o Melitopol. Ukrajina v okupovaném městě zasáhla stovky ruských vojáků, zní z Kyjeva

Ukrajinské síly podnikly v sobotu večer útok na Ruskem obsazený Melitopol v jižní části země, uvedli ukrajinští představitelé i ruská okupační správa. Starosta města Ivan Fedorov, který je loajální vládě v Kyjevu, podle agentury Unian uvedl, že při něm zemřelo nebo bylo zraněno asi 200 ruských vojáků. Ukrajinský útok na Melitopol potvrdil podle agentury TASS také šéf okupační oblastní správy Jevhen Balickyj, podle něhož zasáhlo i civilisty.

Melitopol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinci pálí z raketometu HIMARS nedaleko Chersonu (7. listopad 2022)

Ukrajinci pálili na okupovaný Melitopol z raketometů HIMARS (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

V Melitopolu v Záporožské oblasti se v sobotu večer ozvala řada výbuchů, informovala ruská agentura RIA Novosti, podle níž byla na místě aktivována protivzdušná obrana.

Ukrajinská ‚psychologická hra‘ jako další fáze ve válce. Zdánlivý klid může znamenat přeskupení sil

Číst článek

Šéf ruské okupační správy Balickyj později podle TASS sdělil, že ukrajinské síly na město zaútočily pomocí amerických raketometů HIMARS.

Ukrajinské údery mířily na ruské vojenské základny v Melitopolu, uvedl na sociální síti Telegram starosta města loajální ke Kyjevu. „Podle prvních informací se přismažilo skoro 200 okupantů,“ napsal Fedorov.

Doplnil, že zraněné ruské vojáky převáželi do nemocnic na poloostrově Krym, protože zdravotnická zařízení v Melitopolu nemohla takové množství raněných pojmout.

Podle Balického ukrajinský útok zničil rekreační zařízení, kde se v tu dobu nacházeli civilisté. Údery v Melitopolu si podle něj vyžádaly nejméně dvě oběti na životech a deseti dalším lidem způsobily zranění.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme