Méně krádeží i trestních oznámení. Karneval v Kolíně nad Rýnem je klidnější

V Kolíně nad Rýnem je letos karneval ve srovnání s předchozími roky výrazně klidnější. Vyplývá to z průběžné bilance kolínské policie, která do ulic poslala více než 2000 policistů. Účastníků karnevalu je navíc v centru Kolína kvůli chladnému a deštivému počasí podle odhadů méně než loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kolíně nad Rýnem začal tradiční festival | Zdroj: Reuters

Letos podle policie klesl počet trestních oznámení i krádeží. Během karnevalu zatím němečtí policisté evidovali šest sexuálních útoků na ženy.

V jednom případě se dva neznámí pachatelé dotýkali nemravným způsobem belgické reportérky během živého přenosu.

Ubylo také lidí, kteří v rozporu s městskými vyhláškami močili v ulicích takzvaně nadivoko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Méně krádeží i trestních oznámení. Karneval v Kolíně nad Rýnem je klidnější než loni. Na místě natáčel zpravodaj ČRo v Německu Pavel Polák

Tradiční kolínský karneval začal včera v 11 hodin a 11 minut. V ulicích a hospodách se poté začalo slavit, tančit a také popíjet.

„Když jsem jel v autobusu, seděl vedle mě šašek, potom přistoupila Karkulka a několik žraloků. Ale na lidech je rozhodně vidět to, že si karneval chtějí užít. Atmosféra je opravdu bujará,“ popsal z Kolína zpravodaj ČRo Pavel Polák.

Na náměstí v centru Kolína nad Rýnem stála u plotu panda a vedle ní se o hůl opíral čaroděj Gandalf z Pána prstenů.

V Kolíně nad Rýnem začal tradiční festival | Foto: Reuters

Muž převlečený za pandu chodí na karneval takhle oblečený už deset let. Je to prý příjemný a hlavně teplý kostým. Muž v kostýmu Gandalfa sem v tomto outfitu chodí už druhým rokem. Pochvaluje si široký klobouk, protože mu prý neprší do piva.

Kolínský karneval letos doprovázejí velmi přísná bezpečnostní opatření. Centrum města je například oplocené a kdo se chce dostat dovnitř, musí projít zběžnou kontrolou.

Úřady totiž nechtějí dopustit, aby se opakovaly incidenty ze silvestrovské noci. V Kolíně nad Rýnem, ale i v dalších německých městech se shromáždil dav mužů, kteří sexuálně napadali a okrádali ženy. Podle předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé přistěhovaleckého původu, velkou část z nich tvořili žadatelé o azyl.

Pavel Polák, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme