Merkelová a Schröder na sebe útočili v dalším televizním duelu

Boj o křeslo německého kancléře nabírá na síle. Předčasné volby se v Německu konají už za šest dnů. Televize ARD včera večer odvysílala v pořadí druhý duel hlavních uchazečů o právo sestavit spolkový kabinet. Ve studiu se opět setkali favorité voleb - kancléř Gerhard Schröder a jeho pravicová vyzyvatelka Angela Merkelová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

duel Merkelová vs. Schröder | Foto: Česká televize

Do voleb zbývá jen šest dní a preference opozice povážlivě klesají. Angela Merkelová, která minulou debatu prohrála, proto přiostřila.

Kancléře Schrödera obvinila z plané polemiky, zahrála také na city svých bývalých komunistických spoluobčanů, když obvinila současnou vládu z toho, že šíří strach, který její vláda chce změnit na sociální jistotu. Schröder opět zaútočil na koncept rovné daně, jehož zastáncem je finanční expert opozice Paul Kirchhof.

Německo je v rámci Evropské zemí s nejnižším hospodářským růstem a nejvyšší nezaměstnaností. Přesto strany Unie s liberály preferuje nyní už jen 48 procent voličů, rudozelenou realitu naopak podporuje 42 procent. Jazýčkem na vahách se tak stanou zřejmě postkomunisté a přeběhlíci od SPD.

Oba kandidáti na spolkového kancléře pokračují ve svých kampaních i dnes. Voliče budou přesvědčovat ve východní části země. Schröder osloví obyvatele Postupimi a Merkelovou čeká volební mítink v přístavním městě Stralsund.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme