Merkelová čelí rebelii mládežnické organizace své strany CDU

Rebelii vlastní stranické mládežnické organizace čelí kancléřka Angela Merkelová. Mladí křesťanští demokraté nemohou předsedkyni CDU odpustit, že odmítla přijet na jejich víkendový sjezd. Mají taky pocit, že se kancléřka "zametá pod koberec" analýzu nepříliš lichotivého volebního výsledku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: The Council of the European Union

Pod heslem "Aufstand gegen Mutti," "Revolta proti mamince," vytáhli někteří mladí křesťanští demokraté do boje proti Angele Merkelové. Nechápou, že má kancléřka čas otevřít frankfurtský knižní veletrh nebo berlínské Nové muzeum, ale nenajde si okénko ve svém programu pro sjezd vlastní stranické mládeže.

Jeden z předáků mladých křesťanských demokratů to v listu Frankfurter Allgemeine Zeitung nazval "zbabělostí tváří v tvář příteli." Z tábora mladých se ozývají hlasy, že kancléřka hrubě zanedbává práci předsedkyně CDU.

Objevily se i názory, že by si Angela Merkelová měla ponechat jen funkci šéfky spolkové vlády a vedení CDU přenechat dolnosaskému ministerskému předsedovi Christianu Wulffovi.

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme