Merkelová chce být blíže občanům. Vystupuje na YouTube

Angela Merkelová je dalším z politiků, kteří využívají nejmodernějších technologií k oslovení především mladých voličů. Začala odpovídat na dotazy občanů na YouTube.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Projekt „Zeptejte se kancléřky“ je dalším krokem, kterým se tiskový mluvčí Steffen Seibert snaží přiblížit svou šéfku co nejširší veřejnosti.

Možnosti položit otázku po internetu využilo už přes 10 tisíc lidí. Z nejčastěji zaslaných dotazů pak uživatelé YouTube vybírají ty nejoblíbenější.

Kdo by čekal, že se veřejnost bude ptát na vážná témata typu, jak chce Angela Merkelová řešit eurokrizi, se odpovědi nedočká. Němce zajímá, jak je to s poslaneckými dietami nebo daňovými úlevami.

Ovšem vůbec nejčastější otázka směřovala na postoj Angely Merkelové k legalizaci marihuany. Tuto odpověď si ale kancléřka šetří až pro své další vystoupení na internetu – diváci YouTube se dočkají už příští středu.

Klára Stejskalová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme