Merkelová chce oslovit mladé voliče. Na jejich dotazy odpovídá přes YouTube

Německá kancléřka chce být blíž občanům. Na internetovém serveru YouTube začala odpovídat na dotazy voličů. Angela Merkelová je dalším z politiků, který využívá nejmodernějších technologií a snaží se tak oslovit především mladé voliče.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová na sjezdu CDU

Německá kancléřka Angela Merkelová na sjezdu CDU | Zdroj: Reuters

‚Zeptejte se kancléřky‘ je další krok, kterým se tiskový mluvčí Steffen Seibert snaží přiblížit svou šéfku co nejširší veřejnosti. Možnosti položit otázku po internetu využilo už přes deset tisíc lidí. Z těch nejčastěji zaslaných dotazů pak uživatelé YouTube vybírají ty nejoblíbenější.

Kdo by čekal, že se veřejnost bude ptát na vážná témata typu, jak chce Angela Merkelová řešit eurokrizi, se odpovědi nedočká. Němce zajímá, jak je to s poslaneckými dietami nebo daňovými úlevami.

Ovšem vůbec nejčastější otázka směřovala na postoj Angely Merkelové k legalizaci marihuany. Tuto odpověď si ale kancléřka pošetřila až pro své další vystoupení na internetu. Diváci YouTube se dočkají už příští středu.

Klára Stejskalová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme