Merkelová hájí závěry bruselského summitu ohledně ochrany klimatu

Německá kancléřka Angela Merkelová obhajuje opatrnou politiku Evropské unie ve věci ochrany klimatu. Lídři sedmadvacítky přijali na summitu v Bruselu kompromisní variantu financování boje s klimatickými změnami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: The Council of the European Union

Němečtí komentátoři to jízlivě nazývají "nejmenším společným jmenovatelem" a kancléřku kritizují stejně, jako ekologické organizace.

Angela Merkelová soudí, že si Evropská unie i po bruselské schůzce udržela celosvětově "přední pozici" v otázkách ochrany klimatu. Zakotvením společných unijních cílů před prosincovou konferencí v Kodani na sebe sedmadvacítka podle kancléřky bere značné riziko.

Byla to právě šéfka spolkové vlády, kdo na bruselském summitu vystupoval proti stanovení příslibu finančních příspěvků zemím třetího světa, než se k podobnému záměru přihlásí taky Spojené státy, Čína nebo Indie. Merkelová bude na toto téma jednat příští týden ve Washingtonu s Barackem Obamou i americkými zákonodárci.

Spolková kancléřka nevyloučila, že by se na konci mezinárodních jednání mohlo k vyšším příspěvkům zavázat taky Německo.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme