Merkelová přebírá odpovědnost za porážku, přístup k migraci měnit nechce

Německá kancléřka Angela Merkelová přebírá odpovědnost za porážku své strany (CDU) v zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Zároveň ale trvá na správnosti své vstřícnosti k uprchlíkům. Důvěru voličů chce získat zpět. Merkelová to v pondělí řekla novinářům na okraj summitu G20 v Číně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne, uvedla kancléřka Angela Merkelová | Zdroj: Reuters

Kancléřka převzala odpovědnost za porážku CDU v nedělních zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku, které jsou jejím domovským politickým regionem.

Masakr motorovou pilou. Německý tisk reaguje na výsledek CDU ve volbách

Číst článek

Řekla také, že tato porážka souvisí s vládní migrační politikou. „Přesto věřím, že rozhodnutí, která jsme učinili, jsou správná a musíme na nich dále stavět," sdělila Merkelová.

Prohlásila, že je s výsledkem voleb velmi nespokojená a její strana nyní musí znovu získat důvěru voličů, a to i prostřednictvím začlenění uprchlíků a deportací těch, kteří nezískají azyl.

Ve volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku vyhrála sociální demokracie, následovaná nacionalistickou protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD). CDU skončila až třetí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme