Merkelová přebírá odpovědnost za porážku, přístup k migraci měnit nechce

Německá kancléřka Angela Merkelová přebírá odpovědnost za porážku své strany (CDU) v zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Zároveň ale trvá na správnosti své vstřícnosti k uprchlíkům. Důvěru voličů chce získat zpět. Merkelová to v pondělí řekla novinářům na okraj summitu G20 v Číně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne, uvedla kancléřka Angela Merkelová | Foto: Reuters

Kancléřka převzala odpovědnost za porážku CDU v nedělních zemských parlamentních volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku, které jsou jejím domovským politickým regionem.

Masakr motorovou pilou. Německý tisk reaguje na výsledek CDU ve volbách

Číst článek

Řekla také, že tato porážka souvisí s vládní migrační politikou. „Přesto věřím, že rozhodnutí, která jsme učinili, jsou správná a musíme na nich dále stavět," sdělila Merkelová.

Prohlásila, že je s výsledkem voleb velmi nespokojená a její strana nyní musí znovu získat důvěru voličů, a to i prostřednictvím začlenění uprchlíků a deportací těch, kteří nezískají azyl.

Ve volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku vyhrála sociální demokracie, následovaná nacionalistickou protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD). CDU skončila až třetí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme