Merkelová uznala neúspěch CDU v zemských volbách. Změnit uprchlickou politiku ale odmítá

Těžký den pro německé křesťanské demokraty. Tak dnes zhodnotila kancléřka Angela Merkelová ztráty své strany ve víkendových zemských volbách. V těch naopak uspěla protiuprchlická strana Alternativa pro Německo. Kancléřka Merkelová ale navzdory volebnímu neúspěchu na své imigrační politice nic měnit nehodlá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová | Foto: Reuters

„Včerejšek byl těžkým dnem pro CDU. Stále jsem ale pevně přesvědčená, že potřebujeme evropské řešení uprchlické krize. A to bude vyžadovat čas,“ odmítla německá kancléřka ustoupit ze své politiky.

Podle bavorského premiéra Horsta Seehofera to byl ale právě vstřícný kurz berlínské vlády k uprchlíkům, který německé konzervativce připravil o hlasy voličů.

„Hlavní důvod byla migrační politika. O tom nemá smysl se přít. Teď bude potřeba hodně času, abychom tento negativní vývoj obrátili,“ prohlásil koaliční partner a současně jeden z největších kritiků uprchlické politiky kancléřky Merkelové.

Výsledky zemských voleb v Německu | Foto: Filip Harzer

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme