Merkelová v Heidenau navštívila uprchlíky a odsoudila násilné akce extremistů

Do saské obce Heidenau, ve které o víkendu zaútočili neonacisté na ubytovnu pro uprchlíky, přijela německá kancléřka Angela Merkelová. Navštívila tam ubytovnu a mluvila s uprchlíky. Násilí pravicových radikálů kancléřka ostře odsoudila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová při návštěvě v saském Heidenau

Německá kancléřka Angela Merkelová při návštěvě v saském Heidenau | Zdroj: Reuters

„Neexistuje žádná tolerance vůči těm, kteří zpochybňují důstojnost člověka, kteří odmítají pomáhat tam, kde je pomoc právně i lidsky zapotřebí,“ řekla Merkelová před ubytovnou v Heidenau.

Kancléřka poděkovala „všem, kdo pomáhají, a těm, kdo se v Heidenau musejí potýkat s nenávistí“.

V saké obci o víkendu demonstrovali neonacisté. Zaútočili při tom na budovu s uprchlíky, přičemž zranili 30 policistů, kteří budovu chránili.

Útok v Heidenau není ojedinělý. Počet útoků na azylové domy od začátku roku se blíží skoro ke dvěma stovkám.

Podle Merkelové se společnost musí ohradit proti nenávisti a pravicovému násilí. Čím více lidí to udělá, o to silnější prý německá společnost bude a potom zvládne i výzvy, před kterými dnes stojí.

Do Německa letos podle odhadů přijde až 800 tisíc uprchlíků žádat o azyl.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme