Merkelová v Moskvě kritizovala zákony namířené proti odpůrcům Kremlu

Německá kancléřka Angela Merkelová v Moskvě varovala před přitvrzováním politiky Kremlu vůči oponentům. Šéfka německé vlády během setkání s ruským prezidentem upozornila na sérii nových ruských zákonů, které mohou otevírat cestu k potlačení odporu ve společnosti. Kritizovala také rozsudek nad členkami dívčí skupiny Pussy Riot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová s Vladimirem Putinem | Zdroj: ČTK

Angela Merkelová podle svých slov Vladimiru Putinovi tlumočila znepokojení nad kroky ruských zákonodárců v posledních měsících. Parlament po návratu Vladimira Putina do čela země schválil řadu zákonů, jejichž cílem je podle kritiků omezit demokracii a zadusit hlasy odpůrců prezidenta.

Podle Jaroslava Šimova z Rádia Svobodná Evropa Angela Merkelová na rozdíl od svého předchůdce Gerharda Schrödera vždycky kladla větší důraz na práva člověka v Rusku a nebyla tolik pragmatická.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Šimov z Rádia Svobodná Evropa mluví o návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Rusku ve Stalo se dnes na Radiožurnálu

„I když základ dnešních rusko-německých vztahů pragmatický je a především se tam jedná o ekonomiku, o které se oba státní činitelé bavili i dnes,“ dodal.

Na znepokojení ohledně verdiktu nad Pussy Riot Vladimir Putin zareagoval obviněním členek skupiny z antsemitismu při jedné z dřívějších performancí. Advokáti vězněných dívek nařčení odmítli.

Dvě mladé ženy odsluhují za odzpívání protiputinovské písně v pravoslavném chrámu dvouletý trest v pracovních koloniích. Verdikt vzbudil v zahraničí vlnu kritiky na adresu ruských úřadů.

Lenka Kabrhelová, Jan Richter, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme