Merkelová vyloučila v případě volebního úspěchu zvyšování daní

Zvyšovat daně odmítá v případě volebního vítězství německá kancléřka Angela Merkelová. Šéfka Křesťansko-demokratické unie (CDU) by se naopak nebránila jít cestou dalšího zadlužování státu. Potenciálním koaličním partnerům z liberální Svobodné demokratické strany (FDP) se tato koncepce nezamlouvá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

Radši větší zadlužení státu než zvyšování daní. Touto cestou chce Merkelová vyvést svou zemi z krize v případě volebního vítězství 27. září.

Merkelová v rozhovoru pro týdeník Focus uvedla, že se při boji s následky krize musí počítat se zadlužením státu, ale že by nové dluhy měly nejpozději v roce 2011 začít znovu klesat.

Liberální FDP, se kterou by křesťanské strany mohly vytvořit vládní koalici, se takovýto postup nelíbí. Místopředseda Spolkového sněmu Hermann Otto Solms si myslí, že vládní programy hospodářského růstu financované na dluh by byly těžkou chybou.

Skutečnost, že kancléřka Merkelová tuto cestu hájí, podle místopředsedy Solmse ukazuje, že liberálové jsou v kabinetu zapotřebí coby "opravný prostředek".

Přečtěte si také:
Německá SPD ztrácí před volbami voliče
V Německu se spekuluje o vypsání předčasných voleb
Německá sociální demokracie chce vyšší daně pro bohaté
V Německu uvažují o snížení věkové hranice pro voliče na 16 let

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme