Mešitou na západě Afghánistánu otřásl výbuch, na místě je nejméně 29 mrtvých

Nejméně 29 mrtvých si vyžádal výbuch v šíitské mešitě ve městě Herát na západě Afghánistánu. O explozi v úterý informovala agentura Reuters s odkazem na místní policii.

Kábul (Aktualizováno: 23:49 1. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánská policie hlídkuje na místě atentátu v Kábulu (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Na místě je podle jejího vyjádření i řada zraněných. Exploze se stala u města Herát, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Útočníků bylo podle policejní mluvčí pravděpodobně více, kromě sebevražedného atentátníka několik dalších házelo po věřících granáty.

Původní informace o počtu prtvých se podle různých zdrojů lišíly. Představitel místní nemocnice agentuře AP sdělil, že po výbuchu v mešitě bylo do nemocnice v podvečer dopraveno 20 těl. Mluvčí policie agentuře Reuters později potvrdil 15 obětí. Podobně se zdroje lišily v počtu desítek raněných. 

Mluvčí policie dále agentuře Reuters řekl, že útok pravděpodobně vykonaly dvě osoby: jedna z nich provedla sebevražedný útok, druhá házela po lidech ve svatostánku granáty. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Herát leží u západní hranice s Íránem a patří k největším afghánským městům. Šíité jsou v Afghánistánu náboženskou menšinou. Při posledním útoku na mešitu, k němuž v tomto městě došlo na počátku června, zemřelo sedm osob.

Jakub Lucký, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme