Mešitou na západě Afghánistánu otřásl výbuch, na místě je nejméně 29 mrtvých

Nejméně 29 mrtvých si vyžádal výbuch v šíitské mešitě ve městě Herát na západě Afghánistánu. O explozi v úterý informovala agentura Reuters s odkazem na místní policii.

Kábul (Aktualizováno: 23:49 1. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánská policie hlídkuje na místě atentátu v Kábulu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Na místě je podle jejího vyjádření i řada zraněných. Exploze se stala u města Herát, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Útočníků bylo podle policejní mluvčí pravděpodobně více, kromě sebevražedného atentátníka několik dalších házelo po věřících granáty.

Původní informace o počtu prtvých se podle různých zdrojů lišíly. Představitel místní nemocnice agentuře AP sdělil, že po výbuchu v mešitě bylo do nemocnice v podvečer dopraveno 20 těl. Mluvčí policie agentuře Reuters později potvrdil 15 obětí. Podobně se zdroje lišily v počtu desítek raněných. 

Mluvčí policie dále agentuře Reuters řekl, že útok pravděpodobně vykonaly dvě osoby: jedna z nich provedla sebevražedný útok, druhá házela po lidech ve svatostánku granáty. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Herát leží u západní hranice s Íránem a patří k největším afghánským městům. Šíité jsou v Afghánistánu náboženskou menšinou. Při posledním útoku na mešitu, k němuž v tomto městě došlo na počátku června, zemřelo sedm osob.

Jakub Lucký, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme