Po pančované pálence zemřelo v Indii skoro 100 lidí. Policie zahájila masivní zatýkání

Na otravu metanolem z pančovaného alkoholu zemřelo od čtvrtka na severu Indie už 97 lidí. Desítky dalších jsou ve vážném stavu v nemocnicích. O nové bilanci v neděli informoval list Hindustan Times. Policie během vyšetřování zatkla přes 200 osob včetně překupníků nelegálně vypáleného alkoholu.

Nové Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na otravu metanolem zemřelo od čtvrtka už 97 lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Mrtví pocházejí ze dvou sousedních okresů, které se nacházejí ve státech Uttarpradéš a Uttarákhand. Ve státě Uttarpradéš je obětí zatím 65 a ve státě Uttarákhand 32. Podle policie soudní lékaři provedli zatím 46 pitev, 36 z nich potvrdilo, že příčinou úmrtí byla otrava metanolem.

117 otrávených, 48 mrtvých, 15 000 litrů závadného alkoholu. Připomeňte si kauzu Metanol

Číst článek

Počet obětí zřejmě ještě není konečný, protože v nemocnicích jsou desítky lidí s příznaky otravy. Podle místní policie je nejméně 14 z nich v kritickém stavu.

Policie při zátahu na prodejce a distributory závadného alkoholu zatím zatkla 215 lidí a zabavila přes deset tisíc litrů pálenky.

Hromadná úmrtí po vypití jedovatých alkoholických nápojů jsou v Indii častá. Indické oficiální statistiky uvádějí, že ročně takto přijde o život asi tisícovka osob.

Lidé ale nelegálně vyráběný alkohol dále kupují, protože je podstatně levnější než dovážené alkoholické nápoje a zavedené indické značky. Podle indického sdružení pro víno a lihoviny je z pěti miliard litrů alkoholu vypitých každoročně v Indii 40 procent vyrobeno nelegálně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme