#MeToo: Weinsteinův případ zmobilizoval ženy na sítích. Hromadně píší o sexuálním obtěžování

Nejen Hollywoodem, ale taky internetem stále hýbe případ amerického producenta Harveyho Weinsteina. Ze sexuálního obtěžování ho obvinilo mnoho žen včetně některých slavných hollywoodských i evropských hvězd. Kariéra významného producenta tím de facto končí. Silně medializovaná kauza navíc prolomila mlčení a o sexuálním obtěžování žen se začalo ve velkém mluvit i na sociálních sítích.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příběhy o sexuálním obtěžování se skrývají pod hashtagem Me Too, v překladu ‚já také'. Ilustrační foto.

Příběhy o sexuálním obtěžování se skrývají pod hashtagem Me Too, v překladu ‚já také'. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Ženy se rozhodly o citlivém tématu na sociálních sítích promluvit díky herečce Alysse Milanové, která vyzvala všechny ženy, aby veřejně promluvily o svých zkušenostech se sexuálním obtěžováním nebo jiném nátlaku.

'Nechtěl přestat, byla to noční můra.‘ Proti producentovi Weinsteinovi vystoupila i Jolie a další hvězdy

Číst článek

Vytvořila proto speciální hashtag #Meetoo, tedy v překladu ‚já také‘. Podle herečky je teď správná chvíle, aby ženy upozornily na to, jak velký problém je sexuální obtěžování v dnešním světě.

Její výzva má velkou odezvu. Na Twitteru se už objevilo několik set tisíc tweetů s hashtagem #Meetoo. A používají ho i lidé na Facebooku. Kvůli částečné anonymitě sociálních sítí se mnoho žen odhodlalo mluvit o zážitcích, které si jinak nechávaly pro sebe.

Jedna žena na Twitteru například psala o tom, že ji několikrát obtěžovali při službě v armádě. Nic ale neřekla, protože se bála, že by jí to uškodilo. Objevilo se také mnoho příspěvků, ve kterých se ženy svěřily, že je někdo znásilnil. V některých případech i několikrát.

Jeden den bez tweetů. Ženy bojkotují Twitter kvůli sexuálnímu obtěžování

Číst článek

I jedna uživatelka se podivuje nad tím, kolik jejích známých se do této iniciativy zapojilo a se sexuálním obtěžováním mělo problémy. Jiná žena zase napsala, že jí někdy přijde pocit bezpečí spíš jako nějaký mýtus než jako skutečnost.

O případu Harveyho Weinsteina je na internetu slyšet skutečně hodně. Už minulý pátek jiná hollywoodská herečka Rose McGowan vyzvala ženy, aby ve spojitosti s kauzou jeden den bojkotovaly Twitter.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme