Metropole Česka a USA se chtějí blíže poznat

Washington a Praha se začínají hlouběji seznamovat. Do roka by se měla americké metropole představit v našem hlavním městě a naopak. Se zástupci Washingtonu o tom jednal pražský radní Igor Němec. Spolupráce by měla svým významem překonat vazby, které má Praha s jinými sesterskými městy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Jednání pražského radního Igora Němce ve Washingtonu znamená jen první krok k vzájemnému představení. Praha chce využít toho, že je ve Spojených státech tak populární, Washington zase toho, že je centrem velmocenské politiky, o kterém se poměrně málo ví.

Igor Němec chce propagovat Prahu jako turistickou destinaci: "V rámci míst, které máme v Praze k dispozici, které obhospodařuje Pražská informační služba, by se týden prezentoval Washington se vším všudy."

Radní Němec chce pozvat do Prahy Američany, kteří by své hlavní město propagovali. V blízké době si obě města vymění představy, jak by mělo vzájemné představování vypadat.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme