Metropole Česka a USA se chtějí blíže poznat

Washington a Praha se začínají hlouběji seznamovat. Do roka by se měla americké metropole představit v našem hlavním městě a naopak. Se zástupci Washingtonu o tom jednal pražský radní Igor Němec. Spolupráce by měla svým významem překonat vazby, které má Praha s jinými sesterskými městy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Jednání pražského radního Igora Němce ve Washingtonu znamená jen první krok k vzájemnému představení. Praha chce využít toho, že je ve Spojených státech tak populární, Washington zase toho, že je centrem velmocenské politiky, o kterém se poměrně málo ví.

Igor Němec chce propagovat Prahu jako turistickou destinaci: "V rámci míst, které máme v Praze k dispozici, které obhospodařuje Pražská informační služba, by se týden prezentoval Washington se vším všudy."

Radní Němec chce pozvat do Prahy Američany, kteří by své hlavní město propagovali. V blízké době si obě města vymění představy, jak by mělo vzájemné představování vypadat.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme