Mexiko hlásí 1305 úmrtí v souvislosti s koronavirem, Argentina prodloužila omezení

Mexické ministerstvo zdravotnictví v sobotu evidovalo bezmála 14 tisíc případů nákazy koronavirem včetně 1305, které skončily smrtí. Známých nakažených v Mexiku za den přibylo 970 a mrtvých 84, informovala agentura Reuters. Výrazně nižší bilanci hlásila Argentina, jejíž vláda nicméně prodloužila platnost celostátní karantény do 10. května.

Mexiko/Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchody s jídlem jsou vykoupené i v Argentině. Lidé nakupují hlavně trvanlivé a konzervované potraviny. | Zdroj: Reuters

V Mexiku, kde žije kolem 126 milionů lidí, platí od sklonku března stav zdravotní nouze, s nímž je spojené přerušení všech zbytných aktivit. Na začátku dubna zde úřady také uzavřely pláže.

V USA je přes 895 000 lidí nakažených koronavirem, New York zdvojnásobí kapacitu testů

Číst článek

Bilance zdejší epidemie covid-19 ale roste stále rychleji a vláda přiznala, že počet potvrzených případů nákazy koronavirem pravděpodobně výrazně zaostává za skutečným počtem infikovaných. Na začátku měsíce jich úřady evidovaly asi 1200, přičemž úmrtí připisovaných covid-19 bylo méně než 40.

Koronavirus v Argentině

V Argentině se dosud nákaza prokázala u 3780 lidí, z nichž 185 zemřelo. Oficiální čísla jsou výrazně nižší než v případě Brazílie, Chile i Peru. Více než 44 milionů argentinských obyvatel má od poloviny března nařízenou izolaci. Platnost karanténních opatření byla dosud naplánována do neděle a vláda nyní omezení společenského života prodloužila o další dva týdny.

„Urazili jsme dlouhou cestu a splnili jsme některé cíle, které jsme si původně stanovili, neznamená to však, že bychom problém vyřešili,“ řekl v sobotu argentinský prezident Alberto Fernández. Karanténní režim ovšem bude nově o něco volnější a Argentinci už tak budou moci chodit na krátké procházky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme