Exploze potrubí v Mexiku si vyžádala už sto obětí, o život v nemocnicích bojují další desítky lidí

Počet obětí exploze a požáru palivového potrubí, k nimž došlo minulý týden v pátek ve středním Mexiku, již stoupl na sto. Podle televizní stanice Televisa to ve čtvrtek oznámil Mexický ústav sociálního zabezpečení (IMSS). Tragická bilance však zdaleka nemusí být konečná, protože v nemocnicích se ještě nachází několik desítek zraněných a část z nich je stále v ohrožení života.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé a mexičtí vojáci na místě výbuchu potrubí s pohonnými hmotami | Foto: Henry Romero | Zdroj: Reuters

IMSS sdělil, že počet mrtvých vzrostl poté, co v noci na čtvrtek podlehlo zraněním, především vážným popáleninám, pět dalších postižených osob. V různých nemocnicích je podle ústavu v současné době ošetřováno celkem 39 lidí převezených z místa neštěstí.

V Mexiku při výbuchu palivového potrubí zemřelo nejméně 67 lidí, kradli pohonné hmoty

Číst článek

Výbuch nastal poblíž městečka Tlahuelilpan u poškozeného potrubí, z něhož vytékal benzin. Vzhledem k nedostatku pohonných hmot v zemi se na místo seběhly stovky lidí snažících se situace využít a zadarmo si palivem naplnit kanystry a jiné nádoby. Co explozi bezprostředně způsobilo, se zatím stále vyšetřuje.

Nedostatek paliva způsobilo zavedení kontrol, na něž vláda nasadila na 5000 vojáků, ale také panika, s níž řada lidí nakupovala zásoby benzinu. Dočasně byla také uzavřena některá potrubí, odkud zloději palivo dříve kradli, a místo toho nyní mnohde benzin rozvážejí cisterny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme