Mexická policie našla ve studni ostatky 44 lidí. Místní na ně upozornil nesnesitelný zápach

Ostatky, které se našly na počátku září ve studni nedaleko města Guadalajara ve středním Mexiko, patřily nejméně 44 lidem. O výsledku práce patologů v neděli informovala místní média. Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Lidské ostatky našla policie ve studni za Guadalajarou ve 119 černých plastových pytlích. Na místo hrůzného nálezu se vydala na počátku září poté, co si místní lidé stěžovali na nesnesitelný zápach.

‚Nechci si zvykat na zabíjení dětí.‘ Drogová válka v Mexiku se vrací a nabírá na intenzitě

Číst článek

Zpočátku nebylo jasné, kolika lidem ostatky v pytlích patří. Těla totiž byla rozřezána na části. Nyní patologové určili, že se jedná nejméně o 44 osob. Kompletní těla přitom našli jen v případě devíti jedinců. Část ostatků se stále identifikovat nepodařilo.

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů.

Za první polovinu letošního roku bylo v Mexiku, které má 125 milionů obyvatel, zavražděno přes 17 000 lidí. To je v průměru více než 100 vražd denně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme