Mexiko hledá uprchlého drogového bosse. Vypsalo odměnu 90 milionů

Mexiko vypsalo odměnu v přepočtu 90 milionů korun za informace vedoucí k dopadení uprchlého drogového bosse Joaquina Guzmána. Úřady zároveň doufají, že jim v pátrání po zločinci pomůžou i okolní státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexická policie prohledává autobus během pátrání po uprchlém Joaquinu Guzmánovi

Mexická policie prohledává autobus během pátrání po uprchlém Joaquinu Guzmánovi | Zdroj: Reuters

„Úzce spolupracujeme především se Spojenými státy, Belize a Guatemalou. Tyto země zvýšily ostražitost na hranicích. Na naši žádost také Interpol vyhlásil pohotovost, která aktivuje zatýkací protokoly ve více než stovce zemí,“ řekl mexický ministr vnitra Miguel Ángel Osorio.

Ten se zároveň domnívá, že drogový boss Guzmán měl komplice mezi pracovníky věznice, ze které utekl. Z vězení s maximálním stupněm ostrahy se Guzmán dostal kilometr a půl dlouhým tunelem, který vedl přímo z jeho cely. Ředitel věznice už dostal výpověď.

Guzmán, kterému se říká Prcek, byl poprvé zatčen v roce 1993 v Guatemale. Z vězení s maximální ostrahou se mu podařilo uprchnout v roce 2001 v dodávce na prádlo. Mexické úřady ho znovu dopadly až loni v únoru. Na útěku byl 13 let.

Majetek nyní sedmapadesátiletého Guzmána, který se řadí mezi nejmocnější drogové šéfy na světě, v roce 2009 odhadl magazín Forbes na více než miliardu dolarů. Zařadil se tak na seznam nejbohatších lidí na světě.

Spojené státy na Guzmána vydaly zatykač kvůli obchodu s drogami a organizovanému zločinu.

Drogový boss Joaquín Guzmán je opět na útěku (ilustrační foto) | Foto: Reuters

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme