Mexická policie zadržela jednoho z nejhledanějších zločinců. Jeho gang kradl pohonné hmoty z potrubí

Mexické bezpečnostní složky zatkly jednoho z nejhledanějších mužů v zemi. Čtyřicetiletý José Antonio Yépez, známý jako El Marro čili Palice, údajně vede gang Cártel de Santa Rosa de Lima, který se ve středu země specializuje na krádeže pohonných hmot z potrubí.

Guanajuato Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci mexické národní gardy nedaleko vesnice Franco Tavera krátce poté, co bezpečnostní složky zadržely Yépeze. | Foto: Sergio Maldonado | Zdroj: Reuters

Mexická policie kolem Yépeze v uplynulých měsících stahovala smyčku. Ve vazbě načas skončily jeho matka a sestra. Muži zákona podezřelého zatkli v neděli brzy ráno tamního času během zásahu ve dvou domech ve městě Guanajuato ve stejnojmenném státě ve středu země. Policisté zároveň zabavili zbraně a osvobodili unesenou podnikatelku.

Střelba v mexické protidrogové léčebně si vyžádala 24 mrtvých. Podle úřadů šlo o válku gangů

Číst článek

Guanajuato je důležitým průmyslovým centrem země, kde se koncentruje výroba automobilů, letadel a jiného těžkého průmyslu. Tyto aktivity spolu s důležitou energetickou infrastrukturou přitahují kriminální organizace, které se specializují na obchodování s drogami, ale také na vydírání, únosy a krádeže pohonných hmot.

Cártel de Santa Rosa de Lima zde soupeří o sféry vlivu zejména s mocným gangem Cártel Jalisco Nueva Generación.

Podle Leonarda Rochy z BBC představuje zadržení Yépeze velké vítězství mexické vlády, jež se potýká s nárůstem násilí, které neomezilo ani šíření koronaviru.

Levicový prezident Andrés Manuel López Obrador po nástupu do úřadu v prosinci 2018 slíbil, že s pomocí nové strategie dosáhne snížení násilí v zemi.

Ovšem jen v roce 2019 zde bylo zavražděno přes 31 000 lidí a do národní gardy, kterou chce López Obrador násilí potírat, se přihlásilo jen málo zájemců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme