Při leteckém neštěstí v Mexiku zahynul politický pár. Zemřeli senátor a guvernérka státu Puebla

Při leteckém neštěstí zahynula Martha Erika Alonsová, nová guvernérka mexického státu Puebla, a její manžel, senátor a bývalý guvernér téhož státu Rafael Moreno Valle. Helikoptéra se s nimi na Štědrý den zřítila krátce po vzletu nedaleko stejnojmenného hlavního města tohoto středomexického regionu.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a záchranáři na místě leteckého neštěstí, při kterém zahynuli senátor a guvernérka státu Puebla | Foto: Imelda Medina | Zdroj: Reuters

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vyjádřil pozůstalým soustrast. Zároveň slíbil nehodu vyšetřit.

Martha Erika Alonsová složila přísahu jako nová guvernérka mexického státu Puebla deset dní před havárií | Foto: Imelda Medina | Zdroj: Reuters

Pětačtyřicetiletá politička Martha Erika Alonsová se úřadu ujala před několika dny po zpochybňovaných volbách, v nichž těsně porazila kandidáta podporovaného prezidentem Obradorem.

V čele státu Puebla stanula jako první žena. Moreno Valle stejný post zastával v letech 2011 až 2017.

Při leteckých neštěstích zahynulo v uplynulých letech více mexických politiků, včetně federálních ministrů vnitra v roce 2008 a 2011. Oba byli stejně jako Alonsová a její manžel členy středopravicové strany PAN, připomněla agentura Reuters.

Příčina neštěstí zatím není známa, potvrzena není ani smrt pilota. Fakt, že nehoda se udála krátce poté, co byla Alonsová uvedena do úřadu, vzbuzuje na sociálních sítích spekulace o úkladném jednání.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme