Novinář psal o válce gangů v Mexiku a policie ho našla zavražděného. Mučili ho a setnuli mu hlavu

Mexický novinář, který psal o násilí gangů ve státě Veracruz, byl nalezen se setnutou hlavou. Informovala o tom místní média. Agentura Reuters připomíná, že se jedná o další z řady děsivých vražd v zemi, která patří z hlediska vykonávání novinářské profese k nejnebezpečnějším na světě.

Mexiko City (Aktualizováno: 20:49 10. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexická policie (ilustrační foto)

Podle místních médií se jedná už o čtvrtého setnutého novináře v letošním roce. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Tělo čtyřiačtyřicetiletého Julia Valdivii, který se soustředil právě na činnost místních násilných gangů, bylo objeveno v odlehlém okrese Tezonapa, ležícím asi 100 kilometrů od přístavu Veracruz ve stejnojmenném státu na jihu Mexika.

„Valvidia byl nalezen poblíž železniční trati se setnutou hlavou a stopami mučení,“ popsal novinářův kolega z deníku El Mundo, který si nepřál být jmenován.

Podle místních médií se v zemi letos jedná už o čtvrtého setnutého novináře. Výbor na ochranu novinářů pak uvádí, že v roce 2019 se téměř polovina všech vražd žurnalistů na světě odehrála právě v Mexiku. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme