Novinář psal o válce gangů v Mexiku a policie ho našla zavražděného. Mučili ho a setnuli mu hlavu

Mexický novinář, který psal o násilí gangů ve státě Veracruz, byl nalezen se setnutou hlavou. Informovala o tom místní média. Agentura Reuters připomíná, že se jedná o další z řady děsivých vražd v zemi, která patří z hlediska vykonávání novinářské profese k nejnebezpečnějším na světě.

Mexiko City (Aktualizováno: 20:49 10. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle místních médií se jedná už o čtvrtého setnutého novináře v letošním roce. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Tělo čtyřiačtyřicetiletého Julia Valdivii, který se soustředil právě na činnost místních násilných gangů, bylo objeveno v odlehlém okrese Tezonapa, ležícím asi 100 kilometrů od přístavu Veracruz ve stejnojmenném státu na jihu Mexika.

„Valvidia byl nalezen poblíž železniční trati se setnutou hlavou a stopami mučení,“ popsal novinářův kolega z deníku El Mundo, který si nepřál být jmenován.

Podle místních médií se v zemi letos jedná už o čtvrtého setnutého novináře. Výbor na ochranu novinářů pak uvádí, že v roce 2019 se téměř polovina všech vražd žurnalistů na světě odehrála právě v Mexiku. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme