Mexická policie krátce zadržela syna drogového krále Guzmána, do operace se vložila i armáda

Mexická policie ve čtvrtek krátce zadržela Ovidia Guzmána, jednoho ze synů vězněného drogového krále Juaquína Guzmána přezdívaného El Chapo (Prcek). Podle mexické televize Milenio patří Ovidio spolu se svým bratry Ivánem, Alfredem a Archivaldem po zatčení jejich otce k nejvlivnějším členům drogového kartelu Sinaloa. Ovidio, na kterého USA vydaly mezinárodní zatykač, byl po zadržení propuštěn.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci drogového kartelu očekávají během střetu s mexickou armádou | Zdroj: Reuters

Ve městě Culiacán, hlavním městě státu Sinaloa a sídle drogového kartelu, propukly ve čtvrtek silné přestřelky. Maskovaní ozbrojenci v ulicích města pálili z velkorážných zbraní a výpadovky blokovali zapálenými auty. Proti znepřáteleným skupinám zasáhla armáda, střelba trvala několik hodin.

Plánování vražd a pašování drog ve velkém. Narkobaron ,Prcek‘ Guzmán dostal v USA doživotí

Číst článek

Při armádní operaci byl v jedné z budov nalezen Ovidio Guzmán. Bezprostředně poté dům obklíčila silná skupina ozbrojenců, která disponovala „větší palebnou silou“ než zasahující armádní jednotka. Podle mexického ministra veřejné bezpečnosti Alfonsa Duraza byla důvodem Ovidiova propuštění obava o lidské životy.

Ovidia Guzmána v roce 2018 washingtonský soud v nepřítomnosti obžaloval z pašování kokainu, metamfetaminu a marihuany.

Bývalého šéfa kartelu Joaquína Guzmána letos v létě soud ve Spojených státech poslal na doživotí do vězení. V jednom z největších drogových procesů v historii USA byl shledán vinným ve všech deseti bodech obžaloby, mimo jiné z pašování kokainu, heroinu či marihuany v řádech tun nebo z plánování několika vražd.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme