Střelba v mexické protidrogové léčebně si vyžádala 24 mrtvých. Podle úřadů šlo o válku gangů

Střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve městě Irapuato v centrálním Mexiku si vyžádala 24 mrtvých a sedm raněných. Stav tří z nich je vážný, informovala v noci na čtvrtek agentura AP. Ozbrojení muži zjevně stříleli na každého, kdo ve středisku byl. Podle policie nebyl nikdo unesen.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba v neregistrované protidrogové léčebně (na snímku) ve městě Irapuato v centrálním Mexiku si vyžádala 24 mrtvých a sedm raněných | Foto: Sergio Maldonado | Zdroj: Reuters

Stát Guanajuato, kde se útok odehrál, je bitevním polem pro krvavé vyřizování sporů mezi drogovým kartelem Jalisco a jedním místním gangem. Jde o stát s nejhorší bilancí násilí v Mexiku. Úřady neuvedly, jaký byl motiv nejnovějšího útoku, ale guvernér Diego Sinhue uvedl, že se na něm patrně podílely drogové gangy.

Mexiko hlásí třetího zavražděného novináře od začátku roku. Armenta dostával výhrůžky smrtí

Číst článek

Pachateli byli podle místní policie těžce ozbrojení muži. Podobné útoky ovšem nejsou v Mexiku ničím výjimečným. Loni Mexiko registrovalo téměř stovku vražd denně. Násilnosti většinou jdou na vrub kartelů a gangů, které jsou zapleteny do obchodu s drogami, únosů a vydírání.

Gangsteři často mají styky s místními bezpečnostními složkami a většina zločinů zůstává neobjasněna.

Podle agentury Reuters jde o druhý takový útok v Irapuatu za poslední měsíc a jde o jednu z nejhorších hromadných vražd za dobu úřadování prezidenta Andrese Manuela Lópeze Obradora, který se ujal funkce před 19 měsíci. López Obrador přitom slíbil snížení počtu násilností. Loni však Mexiko zaznamenalo rekordní počet vražd a letos má nakročeno k dalšímu smutnému rekordu.

Na počátku června ozbrojenci zastřelili deset mužů v centru pro léčbu drogové závislosti v Irapuatu. Podle Reuters není jasné, zda bylo v obou případech dějištěm krveprolití stejné zařízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme