Mexiko hlásí třetího zavražděného novináře od začátku roku. Armenta dostával výhrůžky smrtí

Při útoku na severu Mexika zahynul novinář - třetí od začátku roku. Stalo se to ve městě Obregón ve státě Sonora. Obětí je Jorge Armenta, šéf zpravodajského serveru Medios Obson. Zatím neznámí útočníci zabili také policisty, kteří novináře doprovázeli.

Mexico City Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernérka Claudia Pavlovichová vraždy odsoudila a nařídila podrobné vyšetření případu.

He solicitado a la fiscal, Claudia Indira Contreras, se traslade a #Cajeme e inicie de inmediato las investigaciones para esclarecer y dar con los responsables del condenable ataque contra el director de Medios Obson, Jorge Armenta y 2 agentes de la policía municipal.

01:51 – 17. 05. 2020

329 565

Organizace Reportéři bez hranic v prohlášení uvedla, že Armenta byl pod vládní ochranou, protože dostával výhrůžky smrtí.

Reportéři bez hranic řadí Mexiko, ale taky Sýrii a Afghánistán k zemím, kde novinářům hrozí při výkonu povolání největší nebezpečí.

Začátkem dubna v Mexiku zmizel novinář Víctor Fernando Alvarez. Asi po týdnu ho našli mrtvého v Acapulku. Další obětí z řad novinářů je reportérka Maria Elena Ferralová, kterou v březnu zabili útočníci na motorkách ve státě Veracruz na východě Mexika.

Jakub Smetana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme