Při střelbě v baru ve středním Mexiku zemřelo nejméně 12 lidí. Motiv útočníků zatím není známý

Neznámí útočníci začali v sobotu večer střílet a zabili nejméně 12 lidí v baru, šest žen a šest mužů, ve městě Irapuato ve středním Mexiku, napsala v neděli agentura Reuters. Jejich motiv není známý, místní bezpečnostní složky se je v noci (ráno Středoevropského letního času) snažily pronásledovat. Tři lidé utrpěli zranění.

Irapuato Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexická policie (ilustrační foto)

Prezident Andrés Manuel López Obrador se v roce 2018 zavázal, že sníží úroveň násilí působeného gangy v zemi (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Útok se stal na jihu města ve čtvrti Lupita. Irapuato se nachází ve státě Guanajuato, který je významným průmyslovým centrem, například díky produkci automobilů, ale také dějištěm střetů drogových gangů. Sobotní střelba je již druhou v tomto státě za poslední měsíc.

Prezident Andrés Manuel López Obrador se v roce 2018 zavázal, že sníží úroveň násilí působeného gangy v zemi. Ačkoliv počet vražd v roce 2022 klesl, období současného prezidenta zůstává nejnásilnějším v moderní historii Mexika.

Boje gangů na Haiti si vyžádaly 230 obětí. Ozbrojené skupiny blokují silnice

Číst článek

Dolní komora mexického parlamentu ve čtvrtek schválila ústavní změnu, která prodlužuje působení armády při zajišťování bezpečnosti v ulicích až do roku 2028. Tuto roli vykonává armáda už roky v rámci boje vlády proti zločineckým gangům, v němž tak výrazně pomáhá místní policii.

Prodloužení role armády při zajišťování bezpečnosti kritizují lidskoprávní organizace, které to označují za militarizaci země a poukazují na případy údajného porušování lidských práv ze strany příslušníků armády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme