V Mexiku letos zabili už druhého novináře. Redaktor rozhlasu moderoval pořad o dění v regionu

V jihomexickém státě Tabasco v sobotu ozbrojenec zastřelil redaktora rozhlasu. Letos je to druhá vražda novináře v Mexiku, považovaném po Sýrii za druhý nejnebezpečnější stát pro žurnalisty.

Tabasco (Mexiko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikrofon (ilustrační foto)

Mikrofon (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Jesús Eugenio Ramos zemřel v nemocnici ve městě Emiliano Zapata na následky střelných zranění, informovala prokuratura státu Tabasco. Jeho guvernér Adán Augusto López slíbil, že incident se vyšetří. „Byl to vážený reportér programu s dlouhou historií,“ řekl.

Ramos moderoval na místní rozhlasové stanici program o dění v regionu. Střelec si ho vyhlédl ve chvíli, kdy snídal v restauraci poblíž redakce. Ramose zasáhlo osm střel. Pachatel podle svědků vystoupil z auta a vydal se přímo ke své oběti.

Loni bylo v Mexiku podle agentury Reuters zavražděno 33 tisíc lidí, což je ve srovnání s předchozím rokem o třetinu víc a je to také rekord od zahájení protidrogové kampaně před deseti lety. Od roku 2000 bylo v Mexiku zabito 122 novinářů.

První letošní obětí z řad novinářů byl Rafael Murua ze severního Mexika. Kvůli výhrůžkám byl zařazen do vládního programu na ochranu novinářů a obránců lidských práv. Ve chvíli útoku u sebe ale neměl ochranku, jenom zařízení pro přivolání pomoci.​

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme