V Mexiku letos zabili už druhého novináře. Redaktor rozhlasu moderoval pořad o dění v regionu

V jihomexickém státě Tabasco v sobotu ozbrojenec zastřelil redaktora rozhlasu. Letos je to druhá vražda novináře v Mexiku, považovaném po Sýrii za druhý nejnebezpečnější stát pro žurnalisty.

Tabasco (Mexiko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikrofon (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Jesús Eugenio Ramos zemřel v nemocnici ve městě Emiliano Zapata na následky střelných zranění, informovala prokuratura státu Tabasco. Jeho guvernér Adán Augusto López slíbil, že incident se vyšetří. „Byl to vážený reportér programu s dlouhou historií,“ řekl.

Ramos moderoval na místní rozhlasové stanici program o dění v regionu. Střelec si ho vyhlédl ve chvíli, kdy snídal v restauraci poblíž redakce. Ramose zasáhlo osm střel. Pachatel podle svědků vystoupil z auta a vydal se přímo ke své oběti.

Loni bylo v Mexiku podle agentury Reuters zavražděno 33 tisíc lidí, což je ve srovnání s předchozím rokem o třetinu víc a je to také rekord od zahájení protidrogové kampaně před deseti lety. Od roku 2000 bylo v Mexiku zabito 122 novinářů.

První letošní obětí z řad novinářů byl Rafael Murua ze severního Mexika. Kvůli výhrůžkám byl zařazen do vládního programu na ochranu novinářů a obránců lidských práv. Ve chvíli útoku u sebe ale neměl ochranku, jenom zařízení pro přivolání pomoci.​

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme