K hranici USA míří karavana asi 8000 migrantů. Blinken bude v Mexiku jednat o bezpečnosti

Přes Mexiko se na sever k hranici se Spojenými státy přesouvá karavana zhruba 8000 migrantů, napsal v pondělí zpravodajský web BBC. Většinu z těchto běženců tvoří lidé z Venezuely a Kuby, ale také Mexika. Ve středu je v Mexiku očekáván americký ministr zahraničí Antony Blinken, jednat podle americké diplomacie bude s mexickými představiteli o migrační krizi a bezpečnosti hranic.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti v karavaně opouštějí město Tapachula

Migranti v karavaně opouštějí město Tapachula | Foto: Jose Torres | Zdroj: Reuters

Americká pohraniční stráž jen v září letošního roku zadržela více než 200 tisíc migrantů, kteří nezákonně překročili americko-mexickou hranici, vyplývá z údajů amerických úřadů.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v pátek prohlásil, že je ochoten znovu spolupracovat s USA na řešení obav z migrace.

Přes Mexiko se na sever k hranici se Spojenými státy přesouvá karavana zhruba 8000 migrantů | Foto: Jose Torres | Zdroj: Reuters

Nynější karavana vyrazila v neděli z jihomexického města Tapachula, které leží nedaleko mexické hranice s Guatemalou.

Jeden z honduraských migrantů, který se ke skupině připojil, uvedl, že utíká před zločineckým gangem, který mu vyhrožoval smrtí. „Měl jsem strach, a tak jsem se rozhodl odjet do Mexika v naději, že mi bude umožněno odjet do USA,“ popsal José Santos pro agenturu Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme