Při nepokojích v mexické věznici zemřelo 16 vězňů, zbraně si zřejmě opatřili během návštěvního dne

Při potyčkách ve věznici v mexickém městě Zacatecas zemřelo na silvestra 16 vězňů a dalších pět utrpělo zranění. Guvernér státu Zacatecas Alejandro Tello v reakci nařídil posílit bezpečnost ve věznicích v tomto regionu v centrální části mexické federace. Informovala o tom v noci na středu místní média.

Zacatecas (Mexiko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení | Zdroj: Profimedia

„V úterý odpoledne vypukla násilná hádka mezi vězni v mužském středisku pro sociální reintegraci v Cieneguillas (na předměstí Zacatecasu), která skončila smrtí 16 vězňů a zraněním pěti dalších,“ informoval úřad guvernéra státu Zacatecas v prohlášení.

Nebezpeční bojovníci i děti a mladiství. Syrská věznice pro bývalé členy Islámského státu je přeplněná

Číst článek

Potyčky začaly v úterý asi ve 14.30 místního času a kolem 17.00 se podařilo bezpečnostním složkám dostat situaci opět pod kontrolu. Patnáct vězňů ale už bylo mrtvých a jeden posléze podlehl zraněním v nemocnici.

Policie při zásahu zabavila několik střelných zbraní a nožů. Podle deníku El Universal prováděli dozorci ve věznici o víkendu rozsáhlou kontrolu, při níž našli nože, nábojnice a drogy. Zbraně se proto podle místních úřadů zřejmě musely do vězení dostat na silvestra, kdy byl návštěvní den.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme