Mexiko láká na národní loterii. Mezi cenami budou i dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogový boss Joaguín Guzmán, zvaný El Chapo - tedy Prcek (uprostřed) | Foto: U.S. officials | Zdroj: Reuters

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů.

Obyčejné gesto vzbudilo rozruch. Mexický prezident si potřásl rukou s matkou narkobarona Guzmána

Číst článek

Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je 200 tisíc dolarů.

Zařazení obou realit mezi ceny loterie je podle mexického prezidenta způsobem, jak vrátit lidem majetek zabavený kvůli kriminálním činnostem.

Výnos loterie má podle Lópeze Obradora jít „na rozvoj země a blahobytu lidí, na vzdělání a zdravotnictví“.

V rámci loterie budou vydány dva miliony losů v ceně 250 pesos, tedy zhruba 250 korun, uvedl mexický tisk. Mezi hlavními cenami bude například i prestižní lóže na Aztéckém stadionu v mexickém hlavním městě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme