Mexické rodiny rozdělené hranicí slavily Vánoce u zdi

Na mexicko-americké hranici se z obou stran sešli lidé, aby oslavili blížící se Vánoce. Obyvatelé San Diega a Tijuany zpívali koledy a Mexičané připravili živý Betlém. Řečníci u hraničního plotu taky mluvili o osudech lidí, kteří se chtějí dostat do Spojených států za prací.

San Diego Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena ve vánočním kostýmu nahlíží přes kovovou zeď, která v Tijuaně odděluje Spojené státy a Mexiko | Foto: Jorge Duenes | Zdroj: Reuters

„Podmínky lidí ve střední Americe se rozhodně nezlepšují. Pravidelně slýcháme příběhy o mučení a vraždách. A to je ten důvod, proč lidé podnikají cestu do Spojených států,“ popsal motivaci migrantů ze zemí střední Ameriky agentuře Reuters aktivista Pat Murphy.

Zeď na hranici s Mexikem? U San Diega postaví prototypy, peníze na celý projekt ale Trump nemá

Číst článek

„Pokud mají zavřené dveře k Americkému snu, zůstanou v Mexiku. To je taky velmi nebezpečné, Tijuana je město plné násilí, mafie tady unáší lidi. A tak si lidé řeknou: třeba tu hranici přejdu,“ dodal.

Americký prezident Donald Trump svým voličům naopak slíbil, že kontroly na hranici s Mexikem ještě zpřísní. Deník Washington Post nedávno napsal, že Spojené státy od ledna do září deportovaly do Mexika o třetinu nelegálních migrantů víc, než za stejné období v roce 2015.

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme