Mexiko zasáhlo silné zemětřesení. Epicentrum bylo u Acapulka, úřady hlásí jednu oběť

Zemětřesení o síle 7,0 stupně zasáhlo v noci na středu hlavní město Mexika. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Silné otřesy byly cítit i v bezmála 400 kilometrů vzdáleném hlavní městě Mexiku. Americký systém včasného varování odvolal výstrahu před vlnou tsunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Video Mexiko (Aktualizováno: 8:07 8. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexiko zasáhlo zemětřesení (ilustrační foto) | Foto: Edgard Garrido | Zdroj: Reuters

Lidé ve městě Mexiko vybíhali při zhruba minutu trvajících otřesech z domovů, někteří ještě v pyžamech. V některých čtvrtích zhasla v důsledku otřesů světla. Podle starostky města Claudie Sheinbaumové zatím nejsou zprávy o vážnějších škodách.

Guvernér státu Guerrero Héctor Astudillo řekl, že ve městě Coyuca de Benítez zemřel muž, na kterého spadl sloup. Dříve uvedl, že nemá informace o rozsáhlejších materiálních škodách. Úřady v Guerreru uváděly, že zemětřesení způsobilo sesuvy půdy a kamení na silnice.

Americká geologická služba nejprve uváděla sílu zemětřesení 7,4, později údaj upravila na 7,0. Původně také stanovila epicentrum 37 kilometrů severovýchodně od města San Marcos.

Výstraha před tsunami podle Reuters platila pro stát Guerrero na jihozápadním pobřeží Mexika, odvolána byla asi dvě hodiny po zemětřesení.

Mexická státní energetická společnost sdělila, že zemětřesení v hlavním městě Mexiku, okolním státě Mexiko a dále ve státech Guerrero, Morelos a Oaxaca způsobilo výpadky dodávek elektrické energie pro 1,6 milionu lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme