Mezi chodce na newyorském Times Square vjelo auto, nejméně jeden mrtvý

Rychle jedoucí osobní automobil ve čtvrtek najel do chodců na newyorském náměstí Times Square: jeden člověk zemřel a 19 dalších utrpělo zranění. Policie podle televize CBS News incident nepovažuje za teroristický čin, ale pravděpodobně za následek řízení pod vlivem alkoholu či drog. Policisté řidiče vozu zadrželi. O nehodě byl informován americký prezident Donald Trump.

New York (Aktualizováno: 19:45 18. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič najel do chodců na newyorském náměstí Times Square.

Rychle jedoucí červený sedan značky Honda narazil do davu lidí kolem poledne východoamerického času, tedy v době špičky, kdy Times Square procházejí tisíce lidí. Podle svědků jelo auto v protisměru a potom vjelo na chodník, srazilo několik lidí a nakonec skončilo v jednom ze sloupů lemujících zónu pro pěší. Policie oznámila, že řidičem byl šestadvacetiletý Richard Rojas z New Yorku.

Zároveň potvrdila, že incident není spojený s terorismem. Řidič je ve vazbě. Podle vyšetřovatelů se zdál být pod vlivem alkoholu nebo drog, z minulosti má záznam za jízdu pod vlivem omamných látek.

"Každý jen utíkal, všichni se báli o život," citovala televize CBS News jednoho ze svědků. Stanice také zveřejnila video, na kterém několik policistů na Times Square odvádí mladého muže do policejního auta, zřejmě řidiče havarovaného vozidla.

Newyorští hasiči na twitteru oznámili, že registrují 13 zraněných, později ale bilanci aktualizovali na jednoho mrtvého a 19 zraněných.

Krátce po incidentu se na internetu objevily fotografie a videa z místa události. Na snímcích je několik lidí, kteří leží na zemi se zraněními. Na několika fotkách je i automobil, který podle všeho do davu najel a který následně skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku. Podle svědků právě tyto sloupky zabránily větší tragédii.

Lenka Kabrhelová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme